Panenky

Panenka NOVOLIT

Asi před měsícem jsem na prodejních internetových stránkách narazila na inzerát „Prodám starou panenku Novolit“. Tuhle panenku mám jen jednu – vlastně ani ne celou, jen  torzo bez nožiček a s prasklou hlavičkou, která se ke mně dostala společně s malou kovovou postýlkou pro panenky (a zatím čeká jestli se objeví nějaká dobrá duše a nožičky poskytne). Neváhala jsem tedy, paní napsala a domluvili jsme osobní předání.

Panenku mi vyzvedl manželův synovec Lukáš, za což jsem mu velice vděčná. Panenka je totiž křehkého materiálu – celuloidu – a nejsem si jista, zda by zaslání poštou přežila bez úhony. Po několikerém předání od synovce k jedné babičce a  od této babičky k druhé babičce :-), jsem si ji  konečně včera dovezla domů. Panenka je bez prasklin  s povolenými gumičkami a smáznutým očičkem.

V osm  večer jsem se pustila do opravu a s laskavou pomocí manžela v závěrečném uzlíkování jsem o půl desáté opravenou panenku postavila na pevných nožkách na stůl. Ještě doupravit očíčka, zatím jsem jen dokreslila duhovku modrou akvarelovou pastelkou.

Teď už zbývá uháčkovat šatečky. Nejkrásnější háčkovanou práci odvádí moje milovaná teta Alenka a za tou se  vypravím nejspíš tuto sobotu :-). Panenka dostane jméno po tetičce a v nové garderobě vám ji potom nafotím.

Postup opravy najdete ke stažení již brzy v mém eBooku Panenka Novolit

 

 

 

Jsem amatér, ale dělám to s láskou

Panenka IGRA

Natočila jsem pro vás video – moje první, prosím vás tedy o shovívavost. Ten, kdo mě zná, ví, jak nerada se fotím a jistě chápe, jak moc velké překročení mé komfortní zóny to je. Zvu vás tedy k jeho zhlédnutí. A kdyby vás zajímalo, co je v termohrnci na lince za mnou, tak tam jsou mexické fazole od mé maminky. Byly mňamkózní :-).

P.S. Po natočení videa, a po tom co se na něj koukl tatínek, jen tak pod vousy prohodil : „Jo, toho Svatojánskýho broučka koupil mamince tatínek v roce 72 tady na pouti, to jste byli se Standou ještě malí.“ Takže tímto uvádím informaci o pořízení panenky na pravou míru :-).

Panenky ze staré školy

V tomto příspěvku vám přináším záznam pořadu ČT Toulavá kamera, odvysílaného 4. 3. 2018. Najdete zde reportáž s paní Marií Roháčkovou. Svojí sbírkou panenek vdechla nový život do opravené budovy staré školičky. Domeček je zachráněný a paní Marie mu vdechla smysl proč ho nemíjet, zastavit se a nechat se okouzlit dávnými vzpomínkami na dětství.

Poznáváte panenku, kterou drží paní Marie ve svých šikovných rukách? Ne? Seznamte se. Jmenuje se Lenka a je hlavní hrdinkou knihy pana Josefa Havlíka s názvem Vyprávěnky o panence Lence.

Foto: internet Denik.cz